Ana içeriğe atla

ÖZDERE EFES & MERYEM ANA TURU

1448613623.jpg
Sabah saat 08:00- 09:00 arası misafirlerimizi otellerinden ya da belirtilen yerlerden alıyoruz. Tur rehberimiz eşliğinde 4 farklı tarihi yer gezisine başlıyoruz. İlk önce Dünyanın eski Yedi Harikasından birisi olan Artemis Tapınağı’na gidiyoruz. Tanrıça Artemis ithaf edilmiş ve tamamen mermerden yapılan bu tapınak M.Ö 550 yılında tamamlanmıştır. Daha sonra doğal afetlerden yıkılıp ve hasar gördükten sonra günümüzdeki halini almıştır.
Daha sonra Efen Antik Şehri’ne gidiyoruz. Efesin kuruluşu M.Ö 6000 yıllarınadayanır ve Klasik Yunan döneminde on iki İyonya şehirlerinden bir tanesi olupdaha sonra önemli bir Roma kenti olmuştur. Rehberimiz eşliğinde  Hadrian Tapınağı ,Serapis Tapınağı,Meryem AnaKilisesi,Yukarı Agora ve Bazilika ,Odeon,Umumi Tuvalet,antik çağın 3.cü enbüyük kütüphanesi olan Celcus Kütüphanesi’ni ve en büyük açık hava tiyatrosuolan Efes Antik Tiyatro’sunu  ziyaretediyoruz.
Ardından Efes Antik Şehrine 7 km uzaklıkta ,Bülbül Dağ’ı eteklerinde yer alan ve Hz.İsa’nın annesi olan Meryem  Ana Evi’ni ziyaret ediyoruz.Hristiyanların yanında Müslümanlarca da kutsal sayılıp ziyaret edilen MeryemAna Evinde , hastalara şifa aranır,adaklar adanır,kutsal çesmeden su içilip,isteyenler dilek duvarına ,dilek kağıtlarını bırakırlar. Hristiyanlar için ‘’Hac’’ yeridir.
Son olarakta 1375yılında Aydınoğlu  İsabey tarafındanyaptırılan İsa Bey Camii’ni ziyaretediyoruz. Türk mimarlık tarihinin Anadolu Beyliklerini dönemine ait en eski vegösterişli eserlerinden olan bu tarihi yapı,Artemis Tapınağı ve St.JeanKilisesi arasında olup ,İzmir’in Selçuk ilçesinde yer almaktadır.
Turumuz   yaklaşık olarak saat 16:00 gibi  bitip daha sonra misafirlerimizi sabah aldığımız otellerine ya da belirli noktalara tekrar bırakıyoruz.
82a3a-1

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

GÜNLÜK TURLAR - DAILY EXCURSİON

Günlük turlarımız düzenli olarak her gün vardır. Efes, Pamukkale, ATV Safari, At Safari, Jeep Safari, Dalış, Tekne Turu ve daha bir çok eğlenceli ve öğretici aktiviteyi sitemizde bulabilirsiniz. Özdere ev kiralama ve hotel rezervasyonları da bugün itibarı ile başlamıştır.

www.bergintours.com


We have lots of daily excursions everyday. For example, Ephesus, Pamukkale, QUAD Safari, Horse Safari, Jeep Safari, Diving, Boat Trip, etc. We rent a house in Ozdere and we make hotel reservations.
Thanks for choose us.

www.bergintours.com

ADALAND YUNUS GÖSTERİSİ

Tur programı: Adaland Aquapark bünyesinde hizmet veren Adaland Yunus Parkı,günde bir kez saat 14:00-15:00 saatleri arasında yaklaşık bir saatlik yunus şovları ve diğer deniz memelileri ile birlikte size muhteşem gösteriler sunmaktadır.Ayrıca şov sonrasında yunuslarla yüzmek isteyenler extra ücret ödeyip ,bu fırsatı ele edebilirler.
Hizmetler: Fiyata Dahil Hizmetler ·Ulaşım ·Sigorta ·Giriş ücreti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler ·Tüm yiyecek ve içecekler ·Kişisel harcamalar ·Yunuslarla yüzmek ve fotoğraf çektirmek,
Önemli Bilgiler: ·Buluşma saatinden 5dk önce otelinizin ana kapısında yada belirtilen yerde hazır olunuz,
·0-3yaş arası çocuklar ücretsiz ,4-9 yaş arası çocuklar %30 indirimlidir.

DAILY TROY TOUR

ISTANBUL – TROY – ISTANBUL
06:30 Pick up from your hotel in Istanbul and head for Troy 12:30 Arrive at lunch stop in Eceabat & we take a ferry across the Dardanelles and drive to Troy which is famous with the legendary Trojan Horse from the times of Beautiful Helen, the Queen of Sparta, and Paris, the Trojan Prince. After the tour, we return back to ferry port to take a ferry across the Dardanelles17:00 We return to Istanbul in the evening arriving back at approximately 23:00 hours.

WHAT IS INCLUDED Transfer
Lunch
Professional Tour Guide
Entrence fee

WHAT IS EXCLUDED Drinks
Personal Expense
Visit: www.bergintours.com